Kurs indywidualny czy kurs grupowy, jaki wybrać?

Kurs indywidualny czy kurs grupowy, jaki wybrać?

angielski-dla-doroslychWiększość szkół językowych oferuje kursy grupowe, ale czy lekcje grupowe dają nam efektywne nauczanie języka obcego? W tym artykule spróbujemy porównać dwa rodzaje kursów: kursy indywidualne i kursy grupowe, wypiszemy wady i zalety tych kursów. Po przeczytaniu tego artykułu powinniście rozwiać swoje wątpliwości co do wyboru odpowiedniego kursu językowego dla siebie czy dziecka.

1. Kursy indywidualne – indywidualne kursy językowe są droższą perspektywą nauki języka obcego, jednak decydując się na taki kurs jesteśmy na tyle w komfortowej sytuacji, że to lektor szkoły językowej jest do naszej dyspozycyjności, sami wybieramy częstotliwość kursu, może to być raz w tygodniu, dwa razy w tygodniu a nawet codziennie; możemy uczyć się rano lub wieczorem; nie wiemy dokładnie jak jest to w innych szkołach językowych, ale w naszej zajęcia indywidualne prowadzimy 7 dni w tygodniu w godzinach od 7.00 do 21.00. Decydując się na lekcje indywidualne pozioma zaawansowania kursu dostosowany jest do naszej wiedzy i znajomości języka obcego.  Jeśli pracujemy na przykład w branży informatycznej to taki kurs może być dostosowany do pracy jaką wykonujemy tj. słownictwo związane z branżą IT, słuchacz wykonuje ćwiczenia z konwersacji związane z branżą jaką pracuje, aby mógł wykorzystać znajomość języka obcego w swojej pracy. Podczas lekcji indywidualnych przerabiamy dużo więcej materiału na zajęciach niż podczas lekcji grupowych, lektor prowadząc zajęcia grupowe musi skupić się na wszystkich uczestnikach zajęć i z każdym z nich pracować, uczęszczając na zajęcia indywidualne lektor skupia swoją uwagę tylko na nas. Niektórzy uczniowie wybierają zajęcia indywidualne ponieważ są nieśmiali do uczenia się w grupie i bardziej komfortowo czują się na zajęciach indywidualnych.

2. Kursy grupowe – wiele osób z nas woli uczyć się w grupie gdzie znajduje się więcej osób, na zajęciach grupowych możemy wymieniać się doświadczeniami w uczeniu języka obcego z innymi ich uczestnikami, możemy nawiązywać nowe znajomości czy nawet przyjaźnie. Tego rodzaju zajęcia będą idealne dla osób, które lubią przebywać z ludźmi i publiczne zabieranie głosu oraz współpraca z innymi nie sprawia im żadnych problemów. Jednym z ważniejszych elementów zajęć w grupach są dyskusje oraz różnego typu ćwiczenia w parach. Bardzo często kursy grupowe prowadzone są przez native speakerów, którzy nie mówią po polsku, jest to utrudnienie dla ucznia, które motywuje go bardziej do nauki języka obcego. Wiele szkół językowych otwiera nabór na kursy w grupach, które liczą 10 osób a nawet 15 osób, jest to dbałość jedynie o finanse szkoły, nie o jakość nauczania, takie kursy są bardzo mało efektywne, w dużej grupie lektor nie jest w stanie pracować z każdym uczniem z osobna, aby w większej mierze wytłumaczyć mu materiał z którym ma trudności. Nauka w tak dużych grupach idzie wolno i bardzo często jest mało efeketywna. Grupy powinny posiadać maksymalnie 7 osób, aby spełniły swoje zdania.

Jakie kursy oferuje szkoła językowa Translantica?

Naszym motto od wielu lat jest „jakość a nie ilość” – dlatego specjalizujemy się w kursach indywidualnych w naszych szkołach lub kursach w małych grupach, które liczą maksymalnie 7 osób. Kursanci CJO Translantica już po kilku pierwszych lekcjach widzą efekty swojej nauki, indywidualna nauka czy nauka w małej grupie sprawia, że kursanci kontynują zajęcia w naszej szkole przez kilka semestrów.

Zalety naszych kursów indywidualnych:

+ do wyboru zajęcia 60 minutowe lub 90 minutowe

+ grafik zajęć dostosowany do dyspozycyjności kursanta – uczymy 7 dni w tygodniu od godziny 7.00 do 22.00

+ częstotliwość zajęć ustalana jest do potrzeb słuchacza, jego umiejętności językowych i dyspozycyjności

+ możesz uczęszczać na lekcje z dziewczyną, mężem, kolegą, siostrą

+ ceny naszych kursów indywidualnych są stworzone na każdą kieszeń

+ płatności miesięczne, nie musisz płacić za cały kurs z góry

+ możemy dojechać do Twojego domu lub firmy w każdym miejscu, wygodna nauka bez potrzeby podróżowania do szkoły

Zalety naszych kursów w małych grupach:

+ grupy od 5 do 7 osób

+ u nas godzina lekcyjna trwa 60 minut

+ do wyboru: kursy poranne, popołudniowe, weekendowe

+ duży wybór poziomów zaawansowania

+ od samego początku przełamujemy barierę podczas konwersacji w języku obcym

+ zawsze uśmiechnięci lektorzy a nauka z nimi odbywa się w bezstresowej atmosferze

 

Czy teraz łatwiej Wam będzie wybrać odpowiedni kurs dla siebie?

 

Słowa kluczowe artykułu: kurs językowy Szczecin, kurs językowy Stargard, szkoła językowa Szczecin, szkoła językowa Stargard, indywidualny kurs angielskiego Szczecin, indywidualny kurs angielskiego Stargard, kurs języka angielskiego Stargard, kurs języka angielskiego Szczecin, kursy językowe Szczecin, kursy językowe Stargard, angielski z dojazdem Stargard, angielski z dojazdem Szczecin.

 

Comments for this post are closed.

Nowa szkoła językowa Stargard

Od 1 lutego 2018 roku zapraszamy do naszej nowej placówki w Stargardzie Szczecińskim. W związku z dużymi zapytaniami …

kurs językowy dla dziecka w Szczecinie

Kurs językowy dla dziecka jaki wybrać?

Czy zastanawialiście się kiedyś, że Skandynawowie mówią mówią dużo lepiej w języku angielskim a nawet jak native …

Kurs indywidualny czy kurs grupowy, jaki wybrać?

Większość szkół językowych oferuje kursy grupowe, ale czy lekcje grupowe dają nam efektywne nauczanie języka obcego? …